Špaktelēšanas darbi

Virsmas špaktelēšana ir pirmsfināla dzīvokļa vai mājas apdares stadija, kas ietekmē sienas vai griestu izskatu pēc visu krāsošanas darbu pabeigšanas. Mūsdienās nozare ražo ļoti daudz dažādu pildvielu, un dažreiz ir grūti saprast, kuru un kā izmantot, lai sasniegtu labāko rezultātu. Mēģināsim atbildēt uz mūsu materiālā populārākajiem jautājumiem par špakteli un runājam par visām sienu un griestu špakteles niansēm.

Sienu, griestu špaktelēšana

Ir daudz veidu pildvielu, un pirms viena vai otra izvēles un iegādes jums jāizlemj, kas jums tieši nepieciešams. Ir špakteles:
izlīdzināšanai (paredzētas sienu taisnošanai) , nobeiguma(finish paredzētas nelielu defektu novēršanai un gluduma panākšanai); universāls (var izmantot abos gadījumos, taču šis ir dārgāks un ne vienmēr labs risinājums ).
Turklāt sienu un griestu apmetumam ir specializēti maisījumi (to cenas ir nedaudz augstākas), taču tos bieži izmanto būvniecībā.
Ja jums ir jāizlīdzina raupja virsma, kuras slāņa biezums svārstīsies no milimetriem līdz centimetriem, jums būs nepieciešama izlīdzinošā špaktele (vai universāla). Ja mēs runājam par izlīdzināšanas pēdējo posmu, tad par beigu.
Jebkura špaktele tiek izveidota, pamatojoties uz vienu no aktīvajiem komponentiem. Starp tiem ir: ģipsis, polimēri, akrils, eļļas krāsa, cements, līme, latekss. Špaktele jāizvēlas atbilstoši aktīvajam komponentam atkarībā no špakteles virsmas veida.

Reģipša špaktelēšana

Ģipškartonam ir piemērots gandrīz jebkura veida špakteles, taču visbiežāk tiek izmantoti ģipša un lateksa universālie savienojumi. Šīs špakteles izceļas ar uzklāšanas vieglumu un zemu saraušanos, kuru dēļ tiek samazināta plaisu iespējamība ģipškartona plākšņu šuvēs. Lai padarītu to minimālu, jums jāievēro špakteles uzklāšanai ģipškartona tehnoloģijām.

Špakteles uz betona virsmas
Labākais variants betona virsmai ir polimēru špakteles un špakteles, kuru pamatā ir cementa un PVA līmes maisījums. Šādas špakteles ir labi sadalītas pa visu virsmu, iekļūstot mazākajās plaisās un lieliski pielīp.

Koka špaktelēšana
Koka virsmu aizpildīšanai tiek izmantotas: pildvielas uz eļļas bāzes; špakteles uz ūdens bāzes; akrila bāzes špakteles. Ir svarīgi izvēlēties špakteli kokam, un, ja pēc tam tiek uzskatīts, ka virsma nav krāsota, bet gan lakota, tad jums jāpievērš uzmanība tās krāsai. Pildvielas tiek ražotas dažāda veida koksnei un universālām, kuras ir jātonē.
Konkrēta špakteles sastāva izvēle ir atkarīga no tā, kāda veida pēcapstrāde ir sagaidāma. Ja izmantosiet akrila krāsu, labāk ir ņemt akrila grunti un tā tālāk.
Špakteles uz koka uzklāšanas tehnoloģija ir līdzīga: gruntēšana, lielu plaisu aizzīmogošana, slīpēšana, gruntēšana, sākuma sastāvs, slīpēšana, gruntēšana, apdares sastāvs.